Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž z Hlubočan

26. 7. 2009

Reportáž z Hlubočan 27.června 2009

náves u požární nádrže

 

Čtvrtou soutěž Velké ceny okresu Vyškov přivítali Hlubočany. Počasí celou soutěž hrozilo protržením oblohy, ale až na malé přeháňky vydrželo celou soutěž. Do Hlubočan se  sjelo 28 družstev mužů a 12 žen. Nevím, co přilákalo tolik družstev, když v minulosti byla tato soutěž mnohokrát kritizována, ale to je na úvaze každého jak tu kterou soutěž hodnotí. Z okolních okresů zavítala družstva z Blanenska a Brněnska a zrovna tato nejvíce promluvila do konečného pořadí. Jako první se na start postavilo domácí družstvo doplněné o proudaře z Kučerova. Všechno šlo, jak mělo a čas se zastavil u obou terčů na stejné hodnotě 19:52 což je druhý nejlepší výsledek Hlubočan v historii ligy. Dalo se však očekávat, že i když to byl pěkný čas, že bude překonán a stalo se hned v následujících dvou pokusech Myslejovic „A“ a Drnovic „A“. Potom přišli útoky s drobnými či většími problémy a nevyhnuli se          Tučapům „A“, Kučerovu, Drnovicím a Ivanovicím, kdy jejich časy za hranicí 21 vteřin stačili pouze na umístění v druhé desítce. Pěkné pokusy měli Habrovany, Tučapy „B“, a Topolany ovšem výsledné časy stačili na umístění na konci první desítky.Velké finále se připravovalo na konci startovního pole a čekal se souboj mezi Žernovníkem, Starým Lískovcem- sport a družstvy z Jabloňan. Pouze zaváhání by mohlo tato družstva připravit o umístění v popředí výsledkové listiny. Z tohoto souboje nakonec vypadly pouze Jabloňany „B“ s neplatným pokusem a zbytek si rozdělil stupně vítězů s časy pod 19 vteřin. V soutěži jsme mohli zhlédnout družstvo z Manerova s klasickou PS 12 (host okrsku do kterého Hlubočany patří) a dvě družstva s PS 8 Chválkovice na Hané a domácí Draky. I když  měli velký handicap ve strojním vybavení svým úsilím dosáhli času, který je zařadil  v pořadí kolem 20 místa.

V kategorii žen se nám představilo 12 družstev všechny z okresu Vyškov. Domácí děvčata pokusy začaly a bylo vidět, že se na domácí soutěž dobře připravili a čas na hranici 22 vteřin sice nebyl excelentní ovšem pro ně letošní nejlepší. Dalo se očekávat, že další družstva budou domácí svými výkony přeskakovat, bohužel sobotní odpoledne v Hlubočanech favoritkám nepřálo a pouze Drnovice „A“ se v celkovém hodnocení dostaly na stupně vítězů a s časem 21:82 obsadili 2. pozici. Překvapivými vítězkami se staly Radslavice, které si triumf zajistili časem 21:36. Ostatní družstva se potýkala s menšími či většími problémy při pokusech a od toho se také odvíjeli jejich časy a celkové výsledky byli pro mnohé překvapující.

Celá soutěž se trošku protáhla díky pokusům družstev, která budou reprezentovat náš okres na mistrovství republiky dorostu v Třebíči a bylo jim umožněno odcvičit si své pokusy pro soutěž v Topolanech. Při celé soutěži byli pouze 2 neplatné pokusy po jednom v každé kategorii. V celém průběhu nebylo závažných problémů a zdržení, ale i tak vyhlášení výsledků proběhlo v 17.30. Z hlediska pořadatele hodnotím soutěž jako povedenou a ostatní hodnocení jsou na Vás soutěžících a divácích. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář