Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž Drnovice 2010

10. 5. 2010

Reportáž z Drnovic 9.5.2010

To na co se mnozí z nás těšili celou zimu, začalo tuto neděli na hřišti v Drnovicích , kde odstartovala VC okresu Vyškov v požárním útoku 2010. V pořadí již 8. ročník soutěže přilákal do Drnovic 32  družstev mužů, z toho 9 mimo okres Vyškov a 14 družstev žen, z toho 3 mimo okres Vyškov. Máme také nováčky ve startovním poli a to Moravské Prusy v obou kategoriích a staronováčky z Hostěrádek- Rešova, kde základ týmu tvoří hostující z Hodějic. Tento tým nastupuje do VC se zřejmým úmyslem vrátit do Hostěrádek opět soutěž zařazenou do VC.

Soutěž byla ve znamení překonávání rekordů trati a pokladna drnovických hasičů se pěkně otřásla, protože rekordy trati padly v obou kategoriích. Padla jedna 17, dvě 18 a pět 19 v mužích a dvě 18 a jedna 19 v ženách.Domácí měli s přípravou trati velké problémy, které jim připravil vydatný déšť v týdnu před soutěží. Museli odčerpávat vodu, aby byl povrch hřiště schopen zvládnout nápor soutěžících. Dobrá věc se však podařila, zvýšená námaha přinesla své ovoce a v neděli bylo hřiště sice měkké, ale bez kaluží, které podle pořadatelů byli ještě ve čtvrtek na půlce hřiště.

Povrch tratě byl travnatý, proto se začínalo kategorií muži. Jako první nastoupilo domácí áčko, které předvedlo pěkný pokus bez zaváhání, snad jen mírný prostřik na pravém proudu. Následovali Pravčice z okresu Kroměříž předvedli pokus bez chyb, s minimálním prostřikem a mohli očekávat umístění hodně vysoko ( nakonec 2. místo). Šaratice zaváhali s vodou a prostřik na levém proudu.   Dětkovice (PV) pěkný pokus, strojník rozvážně s vodou. Domácí „B“ tým problémy s vodou a prostřik na pravém proudu. Radslavice rozběhli útok pěkně , ale košař i když měl koš před ponořením našroubován nepodařilo se stoprocentně nabrat vodu a košař vytáhl savici bez koše první NP soutěže. Tučapské áčko se obávalo svého pokusu již při rozcvičení, jelikož Pepovi se nezdálo jeho bolavé lýtko. Nakonec nastoupil ale nepovedlo se mu napojit béčko na rozdělovač a jeho běh nevěstil také nic dobrého, pokus sice dokončili, ale čas za 25 vteřin. Kučerov s ženou na koši pokus rozběhli pěkně , ale Vlasťa si špatně překročil hadici při otočce a zamotal se do ní a velká ztráta čas za 30 vteřin. Habrovanům zaváhal rozdělovač, který uklouzl hned při doběhu na základnu, rozhodil si materiál a béčko zapojoval až za běhu, strojník musel počkat s vodou a čas běžel. Drnovice „C“ což jsou dorostenci a soutěží se slabším strojem si zaběhli pěkný pokus a mohli být spokojeni i s časem. Myslejovice „A“ pěkný pokus ale levý proud nedal proudnici a bylo po nadějném čase na úvod sezony. Tučapy „B“ Michal nedal koš, druhý dnes na soutěži a pravý proud nevzal klubo, což však už nemělo vliv na výsledek- NP. Loňští vítězové VC  Topolany předvedli rozvážný pokus na jistotu snad jen proudaři nedoběhli tam kam chtěli. Hlubočany zadek v pořádku, ale levý proud poprvé na soutěži nevzal klubo a zbytečně se zdržel jeho sbíráním a potom nedoběhl. Ivanovský útok byl bez chyb ,snad jen prostřik na levém proudu. Velšovice měli pomalý předek, ale půjčený strojník z Habrovan zkušeně počkal a i čas nakonec nebyl nejhorší. Lipová (PV) měli perfektní pokus s útokem na rekord trati, ale pravý proud nedal proudnici. Myslejovice „B“ měli problém na béčkách, když zůstali na základně, strojník počkal s vodou a dokončili sice se ztrátou ale v první desítce. Drnovice „D“ poskládané taktéž z mladých kluků mělo bohužel smůlu, i když pokus dokončili měli NP, protože strojník nebyl schopen našroubovat sací do sestříknutí terčů. A to už se připravoval Plumlov (PV) a dalo se očekávat útok na rekord trati, což se nakonec po bezproblémovém pokusu povedlo a čas se zastavil na 17,63. První díra do drnovské kasy. Hoštice- Heroltice měli pěkný pokus s mírným prostřikem Petě na pravém proudu. Bílovec (PV) pěkný pokus, ale  půjčený proudař prostřik. Vrbětice (ZL) měli smůlu na koši, ale i přes zaváhání pěkný čas a nakonec 3. místo. Dětkovice (VY) předvedli své zlepšení a patřili k lepším družstvům. Nová Dědina (PV) pokus bez zaváhání a čas se zastavil na rovných 19 vteřinách. Drnovice D-rum „B“ se strojem PS 8 se závodníky všech věkových kategorií se snažil co mohl, ale chybičky  se hromadili a čas běžel. Nejvíc se chudák nadřel nejstarší člen týmu, který se musel vracet pro nezapojené béčko. Stražisko mělo problém se zhasnutím stroje po nabrání vody a prostřik na pravém proudu. Hostěrádky- Rešov pěkný pokus ale proudaři nedoběhli kam by chtěli i tak třetí z okresu Vyškov s 19,99. Drnovice D-rum „A“ s PS 8 a rozmotáváním hadic se startovní čáry pěkný pokus i čas. Tvarožná (B-venkov) nedoběhl pravý proud a tím obrovský prostřik. Moravské prusy problém se spojem savic , ale nakonec dokončili s platným pokusem. Poslední v mužské kategorii Dražovice předvedli svůj standart s mírným prostřikem na pravém proudu.

Kategorii žen zahájil pokus domácího áčka, kterému však pěkný pokus pokazil nedoběhnutý pravý proud. Holky z Dražovic předvedli také pěkný pokus ovšem mírný prostřik na levém proudu je stál možná vítězství i když překonali rekord trati.  Hodějice  měli pěkný pokus bohužel nedoběhli proudy. Hoštice- Heroltice pěkný pokus dokončili v solidním čase, bohužel po vytažení savice z kádě chyběl koš a první NP v ženách. Dnovické béčko pokus s chybou na koši (dávala nadvakrát) a prostřik na pravém proudu. Lipová (PV) perfektní pokus a čas se zastavil na 18,61 což byl nový rekord trati a další díra do drnovické pokladny a později vítězství v celé soutěži. Velešovice- strojnice uklouzla na základně a rozhodila si hadice, s problémy ale dokončili. Kobeřice u Brna pokus pěkný s problémy na proudech. Habrovany předvedli opatrný pokus s rozvahou čas však byl neúprosný. Ivanovice na Hané měli pěkný pokus i čas, bohužel Kristýně se nepodařilo sešroubovat savice před sestříknutím terčů a druhé NP v ženách. Otaslavice (PV) problém s nabráním vody a spojením savic, jinak pěkný pokus. Šaratice s problémy s vodou a pokus za 30 vteřin. Hlubočany standartní pokus s časem za 24 vteřin, ale s rozvahou. Poslední Miroslav (ZN) se chtěla určitě poprat o překonání rekordu trati a první místo, ale nakonec jim jejich pokus stačil na celkové 3. místo a konečně v Drnovicích prolomili smůlu.

Soutěž proběhla bez zbytečných průtahů. Občerstvení bylo dost a kvalitní bez front. Ceny jako obvykle bohaté. Trošku organizační problémy, ale domácí zvládali vše včas odstranit ke spokojenosti všech zúčastněných.

Další soutěž nás čeká v něděli 16. 5. V Šaraticích

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář