Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž z Habrovan 2010

19. 6. 2010

Reportáž z Habrovan 19.6.2010- travnaté hřiště

 

Čtvrtý podnik VC okresu Vyškov v požárním útoku hostili Habrovany. Největším strašákem pro pořadatele byl opět déšť, který v pátek odpoledne zahrozil průtrží mračen, ale trati to moc neuškodilo, byla sice měkká, ale ne podmáčená, snad jen mohli domácí zkrátit travnatý pažit. Do Habrovan se sjelo celkem 24 družstev mužů z toho 1 mimo okres Vyškov a 2 nehodnocená do VC a 14 družstev žen z toho 1 mimo okres Vyškov a 1 nehodnocené do VC. Dočkali jsme se 6 časů pod 20 vteřin u mužů a 4 v kategorii žen. Byly zde dokonce k vidění tři osmnáctky, 2 u žen a jedna u mužů. Stejně jak tomu bylo v Radslavicích, domácí družstva moc neprorazili. Počasí nám přálo po celou dobu konání soutěže, i když mračna sem tam zahrozila svým vzezřením. Jelikož byla soutěž na trávě, začínalo se kategorií mužů

Jako první se na trati představilo domácí áčko. Kluci měli bohužel smůlu, když pěkně rozběhnutý útok, ale těsně před vystříknutím vody z prodnic prasklo pravému proudu jedno z céček a bylo po nadějích a dnes jediné NP kategorie mužů. Druzí na startu Myslejovice „B“ netradičně s Alčou na stroji měli pokus s opatrnou vodou s časem těsně za 20 vteřin. Šaratice s jedním půjčeným z Habrovan předvedli standartní pokus s mírným nedoběhem pravého proudu. Kluci z Ivanovic na Hané „B“ se otřepali z neúspěchu na krajském kole a předvedli pokus bez chyb a pokud to tak půjde dál, Libor bude litovat, že je nepřihlásil do VC. Kučerovu dnes chyba na stroji, kde nebyla dotažena savice a málo plynu sebralo cenné desetinky. Tučapy „A“ v kompletní sestavě pěkný pokus a jen prostřik na pravém proudu je možná stál první místo ale i tak dne s bedna. Myslejovice „A“ pokus na hranici 20 vteřin s prostřikem na pravém proudu. Topolany i dnes předvedli, proč vyhráli v loňském ročníku a kralují prozatím i letos a nasazují k mírnému trháku. K pokusu nemám co vytknout soustředěný výkon se zlatou tečkou. Hlubočany dnes mírně zlepšili, ale byly chyby se zdržením rozdělovače na základně a podklouznutí levého proudu u terčů. Tučapy „B“ měli pomalou vodu a kluci na proudech se také moc nepředvedli a čas za 21 vteřin. Habrovanské béčko mělo také smůlu, když  levý proud nedal proudnici, muselo se opatrně s vodou, ještě k tomu nedoběhl k čáře stříkání. Kluci cvičili na druhé soutěži a sbírají zkušenosti. Ivanovice na Hané „A“ pěkný pokus bez chyb a čas těsně pod 20 vteřin. Drnovice „A“ s půjčeným rozdělovačem dnes chybovali na nabírání, když Tomášovi vypadla savice při zakopnutí a Pepa na pravém proudu nedal proudnici. Dětkovice měli mírné zaváhání na nabírání, jinak není co vytknout. Mokrá (B- venkov) měla pomalý levý proud a to se projevilo na výsledném čase. Hostěrádky Rešov s půjčeným proudařem dali z počátku pokusu málo plynu a proudaři také nedoběhli kam by měli i tak čas pod 20 vteřin. Drnovice „B“ s půjčeným rozdělovačem z céčka měli pěkný pokus s mírnými chybami, p proud i když nedoběhl sestříkl dříve a rozdělovač při odběhu ze základny měl vélké štěstí když mu málem vyklouzl rozdělovač z ruky, situaci však zvládl a i čas se povedl. Radslavice měli pokus s pomalým nabráním vody, kdy strojník měl již plný plyn, ale naběrač byl ještě se savicí v kádi.  Velešovice chybovali na stroji s prodlevou na plynu a při pokusu se rozpojili savice, stihli však tak tak sešroubovat pře sestříknutím terčů. Moravské Prusy s PS 12 a dvěma půjčenými členy se opět zlepšili a stlačili čas pod 25 vteřin. Drnovice „C“ chybovali na nabírání, kde naběrači utekla savice, jinak ok. Dražovice s ženou na koši předvedli  pěkný pokus, ale čas byl pomalejší. Hoštice- Heroltice pokus s pomalejší vodou těsně pod 21 vteřin. Poslední na trti se předvedli exhibičně domácí se strojem PS 8 a označením „my Vás dáme“, snažili se co mohli, ale technika byla proti. Stroj vynechával, nakonec se však podařilo terče srazit za hranicí 2 minut.

Po přesunutí terčů se z žen na trati předvedli jako první opět domácí děvčata. Pokus to byl povedený s rozvážnou vodou najistotu. Hlubočany s půjčeným proudem měli pomalejší vodu jinak bez problémů. Šaratice měli problém při nabíraní, kdy se sekli v kádi a nemohli vytáhnout savici a poté košařka málo povolila savici z kádě a problémy se šroubováním. Hodějice dnes předvedli, že umí a jako tradičně proudařky nedoběhli, ale pěkně sestříkli a byla z toho osmnáctka. Další na startu Dražovice odpověděli rázně na pokus Hodějic a bezchybným pokusem se přehouply přes ně na první místo. Ivanovice na Hané „A“  pěkný pokus snad jen pomalejší voda ze stroje. Drnovice „A“ dnes měli smůlu na pravém proudu, kdy proudařka při odběhu ze základny zakopla, ztratila klubo, strojnice sice reagovala ihned, čas však neúprosně běžel a proudařka nedoběhla kam měla. Velešovice předvedli pokus s mírnými chybičkami na sání, ale zkrat proudařek po sestříknutí terčů, kdy otočili proudy na rozhodčího z jejich sboru, bylo posouzeno jako nesportovní chování a jediné NP kategorie žen. Měrovice na Hané (PR) špatně nabrali vodu jinak bez problémů. Ivanovice na Hané „B“ pokus také s pomalejší vodou jinak bez chyb. Kobeřice u Brna měli problém se zdržením rozdělovače na základně a košík nebyl taky na sto procent, ale i tak pěkný čas. Drnovice „B“ měli pěkný pokus, ale prvá proudařka se při zakleknutí u terčů vychýlila z osy stříkání a než se srovnala, čas neúprosně běžel, jinak by se dostali pod 20 vteřin. Radslavice s novou strojnicí, která čekala na pokyny trenéra, kdy má dát vodu měli pokus bez vážnějších chyb až na tu pomalou vodu. Posledním na trati celé soutěže Hoštice- Heroltice měli problémy levého proudu na základně a strojnice měla zavřený výtlačný kohout do dopravního vedení i když to zjistila špatně ho otevřela a poté znovu zavřela a až napodruhé otevřela naplno.

Dnešní soutěž měla podle rozhodčího disciplíny perfektní průběh bez zbytečných průtahů, kdy se v obou kategoriích družstva byla schopna na základně nachystat do 3,5 minuty, za což družstva pochválil. Organizační problémy také nebyli, s občerstvením problémy nebyli a tak o půl šesté bylo hotovo a mohli jsme vyrazit k domovům, připravit se na nedělní přeloženou soutěž do Myslejovic.

Rozhodčí do Myslejovic

Hlavní- Brandýs Miloslav

Disciplíny- Smutník Svatopluk

Káď- Mrnuštík František

Startér- Štébl Pavel       

Terče- Koutný Jaroslav a zástupce Radslavic

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář